Aktualności

Trudny okres dorastania – warsztaty dla rodziców

15.10.20

W siedzibie Stowarzyszenia Trzeźwość Życia na ul. Nałkowskiej 19 w Tychach trwają warsztaty psychoedukacyjne mające na celu wzmocnienie opiekuńczych i wychowawczych kompetencji rodziców i opiekunów.

Odpowiedzialny sprzedawca

15.10.20

W październiku br. na zlecenie Urzędu Miasta Tychy, w 50 punktach sprzedaży napojów alkoholowych w Tychach przeprowadzane jest terenowe szkolenie pn. „Odpowiedzialny sprzedawca” mające na celu ograniczenie sprzedaży alkoholu osobom niepełnoletnim oraz opóźnienie wieku inicjacji alkoholowej.

Sposób na dziki

14.10.20

W związku z coraz częstszymi wizytami dzikich zwierząt na terenach zabudowanych – w szczególności dzików, Wydział Komunalny Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Urzędzie Miasta Tychy w czerwcu br. zlecił wykonanie zabiegu, który miał powstrzymać zwierzęta przed wędrówkami do miasta.

Obsługa Klientów Urzędu Miasta Tychy od 12 października 2020 r.

13.10.20

W trosce o bezpieczeństwo klientów i pracowników urzędu miasta w związku ze znacznym wzrostem zachorowań w całej Polsce na koronawirusa od poniedziałku, od 12 października zostały wprowadzone zmiany w organizacji pracy urzędu.

Jak załatwisz sprawy w Tychach

13.10.20

Sprawdź, jak załatwisz sprawy w mieście.

Remont Dziennego Domu Pomocy Społecznej "Wrzos" w Tychach

12.10.20

Trwa gruntowny remont Domu Dziennego Pobytu „Wrzos”. Wymieniane są m.in. instalacje, docieplane ściany i stropy. Dzięki temu znacznie zmniejszą się koszty utrzymania obiektu, w których na co dzień przebywa ponad 50 tyskich seniorów w wieku 62 do 96 lat.

Nałkowska na Nałkowskiej - mural Zofii Nałkowskiej powstał w Tychach

12.10.20

W Tychach powstał malarsko-ceramiczny mural przedstawiający Zofię Nałkowską. Ten nietypowy projekt autorstwa duetu Czary-Mury, zdobi jedną ze ścian budynku zlokalizowanego przy ulicy imienia pisarki.

Godziny dla seniorów w sklepach

12.10.20

Od czwartku 15 października w sklepach wracają tzw. godziny dla seniorów. W godzinach od 10.00 do 12.00 zakupy w sklepach będą mogły robić wyłącznie osoby w wieku powyżej 60. roku życia.

Tychy w czołówce najlepszych samorządów w rankingu „Wspólnoty”

09.10.20

7 października br., podczas gali Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach nagrodzono samorządy, które najlepiej radzą sobie z inwestycjami i pozyskiwaniem środków unijnych.

Koronawirus - nowe zasady

08.10.20

Od 10 października br. wprowadzone zostają nowe zasady bezpieczeństwa w związku z trwającą pandemią. Zasady obowiązujące do tej pory w strefach żółtych zostają rozszerzone na cały kraj. Najistotniejszą zmianą jest obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach publicznych w całej Polsce.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×