Aktualności

8 miejsce Tychów w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego w Polsce

11.04.19

Zestawienie przygotowała grupa ekspertów Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Przeanalizowali oni finanse ponad 2400 gmin i przeszło 300 powiatów biorąc pod uwagę siedem wskaźników.

Wodny Park Tychy bezpłatnie uczył dzieci podczas strajku nauczycieli

11.04.19

Ponad 1,5 tysiąca dzieci skorzystało z bezpłatnych wejść do Wodnego Parku Tychy. Propozycja skierowana była dla dzieci z Tychów, których placówki oświatowe objęte zostały strajkiem. Dzieci w Wodnym Parku Tychy… uczyły się.

Nieczynny PSZOK

11.04.19

W najbliższą sobotę 13 kwietnia PSZOK przy ul. Serdecznej będzie nieczynny. Jest to związane z pracami serwisowymi oraz modernizacją sieci elektrycznej.

Seniorzy zajmą się dziećmi

10.04.19

W czasie strajku nauczycieli wiele placówek kulturalnych i obiektów sportowych w mieście przygotowało ofertę zajęć dla dzieci. Swoją pomoc zaoferował także tyski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

T jak Talent!

09.04.19

Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy i Rozwoju Integracyjnej Szkoły Podstawowej nr 5 w Tychach "Piątka Dzieciom" we współpracy z Miejskim Centrum Kultury organizuje już po raz ósmy konkurs dla dzieci i młodzieży „T jak Talent”.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

09.04.19

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" można przeczytać m.in. o akcji "Wpakujmy się w coś fajnego" i innych działaniach związanych z ekologicznym festiwalem Tyskie Żywioły.

Wodny Park Tychy bezpłatnie

09.04.19

W związku ze strajkiem nauczycieli uczniowie tyskich szkół mogą korzystać ze strefy rekreacyjnej Wodnego Parku Tychy za darmo na podstawie ważnej legitymacji szkolnej.

Umowa na przebudowę zajezdni PKM Tychy podpisana

08.04.19

8 kwietnia została podpisana umowa z firmą Mostostal Warszawa S.A., która wykona kompleksową modernizację zajezdni autobusowej w Tychach. Prace mają ruszyć z końcem kwietnia i potrwają 13 miesięcy.

Metropolia zintegrowała wypożyczalnie rowerów miejskich w czterech miastach

08.04.19

Wypożyczasz rower miejski w Katowicach i oddajesz go w Chorzowie, Sosnowcu albo Tychach. Od piątku (5 kwietnia) jest to oficjalnie możliwe! Stacje rowerowe w tych czterech miastach zostały zintegrowane i rowery standardowe można wymieniać między nimi bez żadnych konsekwencji.

W Tychach powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy

08.04.19

Powstanie ośrodka to spełnienie naszych marzeń! – mówią zgodnie rodzice osób niepełnosprawnych, których dzieci korzystają z pomocy Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego OREW w Tychach.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×