Miasto

Sukces młodych piłkarzy

12.06.18

Drużyna Zespołu Szkół nr 1 im. Gustawa Morcinka w Tychach zajęła I miejsce w Licealiadzie Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej chłopców podczas finału Śląskiej Ligi Orlików o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego.

Dzień Zdrowia na Rynku

12.06.18

W niedzielę, 17 czerwca po raz kolejny odbędzie się w Tychach Dzień Zdrowia, cykliczna impreza podczas której mieszkańcy mogą skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich, ale także wziąć udział w organizowanych w tym dniu atrakcjach. Wydarzenie odbędzie się w godz. 14-18 na Rynku.

Podpisz petycję ws. przyspieszenia prac nad ustawą antyodorową

08.06.18

Tychy przyłączają się do apelu do premiera Mateusza Morawieckiego o podjęcie działań związanych z wdrożeniem procedur, które pozwolą samorządom na skuteczną walkę z uciążliwościami zapachowymi.

Co zrobić ze zużytymi termometrami rtęciowymi?

07.06.18

Referat Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta Tychy informuje, iż zużyte termometry rtęciowe będące odpadem niebezpiecznym podlegają przekazaniu do jednego z dwóch Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK).

Zapłać telefonem w urzędzie!

06.06.18

Od 1 czerwca w Urzędzie Miasta Tychy zapłacisz swoim smartfonem! Usługa jest bezpłatna, wystarczy mobilna aplikacja w telefonie. Z tej formy płatności mogą skorzystać posiadacze kont bankowych PKO BP, ING Bank Śląski oraz PKO S.A.

Urzędowo, ale zrozumiale!

05.06.18

Tyski magistrat rozpoczyna realizację projektu, który ma na celu wprowadzenie prostego języka w pismach i dokumentach kierowanych do mieszkańców. Wszystko pod czujnym okiem językoznawców z Pracowni Prostej Polszczyzny Uniwersytetu Wrocławskiego.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

05.06.18

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" można przeczytać m.in. o tym, jak zmienia się Osada.

Konsultacje dotyczące zagospodarowania przestrzennego Starych Tychów

05.06.18

Informacja o wyłożeniu do publicznego wglądu i dyskusji publicznej nad projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru pomiędzy ulicami: Mikołowską, Zakątek, Nowokościelną, Kościuszki, Ks. Kapicy, Sienkiewicza, Kard. Hlonda i Bpa. Burschego w Tychach.

Remont na ul. Budowlanych - utrudnienia w ruchu

04.06.18

Uwaga kierowcy, od jutra (wtorek, 5.06.) rusza remont ul. Budowlanych. Prace prowadzone będą na odcinku od ul. Asnyka do wysokości budynku 148 (rejon wjazdu do gazowni).

Przyjdź na debatę i wypowiedz się w sprawie Młodzieżowego Budżetu Partycypacyjnego

01.06.18

"Młode Tychy - aktywne włączenie się tyskiej młodzieży w procesy obywatelskie" - pod takim hasłem w najbliższy poniedziałek, 4 czerwca odbędzie się spotkanie z tyską młodzieżą.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×