Miasto

Rekrutacja do przedszkoli i szkół na rok szkolny 2020/2021

04.02.20

10 lutego w Tychach rusza rekrutacja do publicznych placówek oświatowych. Przedszkola, szkoły podstawowe, w tym Sportowa Szkoła Podstawowa, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I - stopnia, będą przyjmować zapisy na rok szkolny 2020/2021.

Urząd Miasta Tychy rezygnuje z plastiku

03.02.20

Koniec z jednorazowymi plastikowymi sztućcami, kubkami czy talerzykami. Rezygnujemy też z zamawiania plastikowych butelek z wodą – mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów.

Nowy zabytek w Tychach

31.01.20

8 stycznia uprawomocniła się decyzja o wpisie do rejestru zabytków województwa śląskiego, kościoła pod wezwaniem Ducha Świętego. Kościół został objęty ochroną wraz z dzwonnicą i otoczeniem.

Masz pytania dotyczące Budżetu Obywatelskiego? Przyjdź na warsztaty!

31.01.20

Warsztaty dotyczące Budżetu Obywatelskiego to doskonała okazja, aby porozmawiać z urzędnikami i dowiedzieć się, jak poprawnie zgłosić zadanie, by bez problemu przeszło weryfikację.

Rodzic w Internecie – trwa nabór do programu

31.01.20

Centrum Usług Wspólnych organizuje nabór do bezpłatnego programu „Rodzic w Internecie”, który przygotuje rodzica do roli przewodnika dziecka w bezpiecznym i mądrym korzystaniu z sieci.

Pierwsza w mieście klasa o profilu tanecznym

30.01.20

Szkoła Podstawowa nr 21 w Tychach jest pierwszą szkołą w Tychach oraz jedną z kilku w naszym województwie, która od początku przyszłego roku szkolnego będzie miała klasę sportową o profilu tanecznym.

Opłata roczna do końca lutego

30.01.20

Wydział Gospodarki Nieruchomościami przypomina, że opłaty roczne za 2019 rok (dawna opłata za użytkowanie wieczyste) należy wpłacić do 29 lutego 2020 roku. Od przyszłego roku termin opłaty rocznej będzie wydłużony, do 31 marca każdego roku.

Kolejny etap prac na Dzwonkowej

30.01.20

Trwająca w Tychach przebudowa ul. Dzwonkowej wkroczyła w kolejny etap prac. Aktualnie droga została zamknięta na około półkilometrowym fragmencie od ul. Cmentarnej do ul. Za Drogą. Wyznaczono objazdy, a także wprowadzono zmiany w kursowaniu autobusów.

Nowe boisko dla futbolistów… i nie tylko

27.01.20

Rozpoczęły się prace przy budowie boiska do futbolu amerykańskiego na os. Z-1 W Tychach. Boisko powstaje przy parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego. Korzystać z niego będą mogli jednak nie tylko zawodnicy Tychy Falcons, ale także młodzi piłkarze i mieszkańcy osiedla.

Rusza 7. edycja Budżetu Obywatelskiego w Tychach

27.01.20

W poniedziałek (27 stycznia) rozpocznie się przyjmowanie wniosków do Budżetu Obywatelskiego. Będzie je można składać przez ponad miesiąc - aż do 2 marca. Tyszanie jak co roku w bezpośrednim głosowaniu zdecydują na co wydać 5 milionów złotych.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×