Miasto

Jak załatwisz sprawy w Tychach

13.10.20

Sprawdź, jak załatwisz sprawy w mieście.

Remont Dziennego Domu Pomocy Społecznej "Wrzos" w Tychach

12.10.20

Trwa gruntowny remont Domu Dziennego Pobytu „Wrzos”. Wymieniane są m.in. instalacje, docieplane ściany i stropy. Dzięki temu znacznie zmniejszą się koszty utrzymania obiektu, w których na co dzień przebywa ponad 50 tyskich seniorów w wieku 62 do 96 lat.

Nałkowska na Nałkowskiej - mural Zofii Nałkowskiej powstał w Tychach

12.10.20

W Tychach powstał malarsko-ceramiczny mural przedstawiający Zofię Nałkowską. Ten nietypowy projekt autorstwa duetu Czary-Mury, zdobi jedną ze ścian budynku zlokalizowanego przy ulicy imienia pisarki.

Godziny dla seniorów w sklepach

12.10.20

Od czwartku 15 października w sklepach wracają tzw. godziny dla seniorów. W godzinach od 10.00 do 12.00 zakupy w sklepach będą mogły robić wyłącznie osoby w wieku powyżej 60. roku życia.

Tychy w czołówce najlepszych samorządów w rankingu „Wspólnoty”

09.10.20

7 października br., podczas gali Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach nagrodzono samorządy, które najlepiej radzą sobie z inwestycjami i pozyskiwaniem środków unijnych.

Koronawirus - nowe zasady

08.10.20

Od 10 października br. wprowadzone zostają nowe zasady bezpieczeństwa w związku z trwającą pandemią. Zasady obowiązujące do tej pory w strefach żółtych zostają rozszerzone na cały kraj. Najistotniejszą zmianą jest obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach publicznych w całej Polsce.

79 projektów zostanie zrealizowanych w ramach Tyskiego Budżetu Obywatelskiego w 2021 roku

07.10.20

Znane są już wyniki głosowania w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Spośród 165 propozycji poddanych pod głosowanie mieszkańcy wybrali 79, które zostaną zrealizowane w 2021 roku. W sumie oddano 19 501 głosów, zdecydowana większość głosowała elektronicznie.

Zastępczy przystanek przy budynku sądu

06.10.20

Rusza remont zatoki autobusowej przy Sądzie Rejonowym w Tychach, czyli na popularnym Hotelowcu. To ważna wiadomość zwłaszcza dla osób korzystających z komunikacji miejskiej, ponieważ od poniedziałku (12.10) przystanek ten zostanie tymczasowo przeniesiony.

Lekcje pływania dla tyskich drugoklasistów

05.10.20

Prawie tysiąc tyskich uczniów od października br. rozpoczęło bezpłatne zajęcia nauki i doskonalenia pływania w Wodnym Parku Tychy. W lekcjach będą brać udział wszystkie drugie klasy z tyskich szkół podstawowych.

Szczepienia przeciwko grypie dla seniorów –ważna informacja!

02.10.20

Ze względu na ogromne zainteresowanie szczepieniem przeciwko grypie Centrum Medyczne Hipokrates informuje, że zostały już zapełnione listy z pierwszej tury dostawy szczepionek (zapisano ok. 900 osób). O kolejnych terminach zapisów przychodnia będzie informować na bieżąco.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×