Miasto

Tyski Rower jeździ od miesiąca

02.06.17

Miesiąc temu uruchomiliśmy miejską wypożyczalnię rowerów w Tychach. Od 1 maja z czterech stacji rowery wypożyczano 2426 razy, najczęściej ze stacji Paprocany (32,44%) i Plac Baczyńskiego (28,21%).

Tyskie muzeum wyróżnione

31.05.17

Wystawa Agnieszki Szymuli „Od myszy do cesarza wszyscy żyją z gospodarza. Rok gospodarski na ziemi pszczyńskiej” została wyróżniona w Konkursie Marszałka Województwa Śląskiego za Wydarzenie Muzealne 2016 Roku!

Bezpłatne konsultacje i wykłady w Centrum Zdrowia Psychicznego

31.05.17

Centrum Zdrowia Psychicznego w Tychach zaprasza 10 czerwca br. do udziału w ostatniej przed wakacjami "Białej sobocie". W jej ramach odbędą się bezpłatne konsultacje oraz wykłady na temat zdrowia psychicznego i prawidłowych relacji rodzinnych.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

30.05.17

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" można przeczytać m.in. o nowych inwestycjach w Parku Południowym oraz wodnym placu zabaw, który po zimowej przerwie rusza już w najbliższy weekend.

Ostrzeżenie przed burzami z gradem

30.05.17

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie ostrzega przed burzami z gradem, które mogą wystąpić dzisiaj (30/31 maja), od godz. 13 do 3 w nocy, w województwie śląskim.

Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży w Tychach doceniona

29.05.17

Tychy zajęły 1. miejsce w ogólnopolskim rankingu Dziennika Gazety Prawnej „Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży”. Nagrodę, podczas Kongresu „Perły Samorządu 2017”, odebrał Marcin Staniczek – dyrektor MOSiR w Tychach. Specjalne wyróżnienia przyznano Tychom także za miejski transport niskoemisyjny.

Nowe wiaty przystankowe

25.05.17

14 nowych wiat pojawiło się w Tychach. Zastąpiły stare, wysłużone już wiaty przystankowe, które chroniły pasażerów przed deszczem czy chłodem od kilkunastu lat.

Ostrzeżenie przed burzami z gradem

23.05.17

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed burzami z gradem, które mogą wystąpić w województwie śląskim dzisiaj (23 maja).

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

23.05.17

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" można przeczytać m.in. o obchodach Dnia Dziecka w Tychach, a także o przygotowaniach do realizacji drugiego etapu Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dla miasta Tychy.

Dzień Dziecka w Tychach

19.05.17

1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji przez kilka dni w Tychach odbywać się będą imprezy skierowane do najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...