Miasto

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

02.04.19

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" można przeczytać m.in. o nowym oświetleniu na tyskich przejściach dla pieszych.

Konsultacje projektu miejscowego planu dla dzielnicy Wilkowyje (część południowa)

02.04.19

Trwają konsultacje projektu miejscowego planu dla obszaru dla obszaru położonego w południowej części osiedla Wilkowyje w Tychach - etap III.

"Wpakujmy się w coś fajnego"

02.04.19

Pod takim hasłem ruszyła akcja, w ramach której przez cały kwiecień w tyskich przedszkolach będą zbierane niepotrzebne w domu firany. W maju będzie szyty z nich główny gadżet promocyjny festiwalu Tyskie Żywioły – woreczki na zakupy.

Konsultacje projektu miejscowego planu zagospodarowania

01.04.19

Trwają konsultacje projektu miejscowego planu zagospodarowania dla obszaru pomiędzy ulicami: Mikołowską, Zakątek, Nowokościelną, Kościuszki, Ks. Kapicy, Sienkiewicza, Boczną, Kard. Hlonda i Bpa. Burschego w Tychach - etap II.

Ludzie ludziom… Niezwykła wystawa w MDK

01.04.19

28 marca w Teatrze Małym w Tychach odbyło się podsumowanie międzynarodowego konkursu plastycznego: „Ludzie ludziom zgotowali ten los”. Gościem honorowym był Bogdan Bartnikowski – były więzień obozu w Auschwitz.

Będzie bezpieczniej na przejściach dla pieszych

29.03.19

Zdecydowanie poprawiają poziom bezpieczeństwa, zwiększają dostrzegalność pieszego nie tylko na samym przejściu, ale też w rejonie dojścia do niego – to główne zalety oświetlenia wertykalnego, które od dwóch lat jest montowane w Tychach.

Anna Syska Miejskim Konserwatorem Zabytków w Tychach

28.03.19

Historyczka i popularyzatorka architektury zajmująca się dziedzictwem kulturowym województwa śląskiego i zachodniej Małopolski – Anna Syska od 1 kwietnia br. będzie Miejskim Konserwatorem Zabytków w Tychach.

Sportowa sobota w Tychach

28.03.19

Miłośnicy sportu zacierają ręce bo zbliża się wyjątkowy weekend w Tychach. W sobotę piłkarze, hokeiści i koszykarze GKS-u Tychy rozegrają swoje ligowe mecze na własnym terenie. Największe emocje zapowiadają się na lodowisku, gdzie tyska drużyna stoczy decydujący bój o wejściu do finału.

Tyska Żyrafa zaświeci na niebiesko z okazji Światowego Dnia Autyzmu

28.03.19

Z okazji przypadającego na 2 kwietnia Światowego Dnia Autyzmu jeden z symboli miasta – Pomnik Walki i Pracy czyli popularna „Żyrafa” rozświetli się na niebiesko na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu.

Daj sobie pomóc!

27.03.19

Działająca w obszarze pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem fundacja Ex Bono podpisała umowę na utworzenie w Tychach ośrodka pomocy. Fundacja będzie pomagała pokrzywdzonym oraz świadkom przemocy domowej, przestępstw seksualnych czy kradzieży.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×