Miasto

#koronawirus: Kolejne ograniczenia zniesione

29.04.20

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zniesienie kolejnych restrykcji. Od 4 maja dojdzie do częściowego otwarcia gospodarki, od 6 maja mogą zacząć działać żłobki i przedszkola.

Pierwsza w historii miasta zdalna sesja Rady Miasta Tychy

29.04.20

30 kwietnia odbędzie się pierwsza w historii miejscowego samorządu zdalna sesja Rady Miasta Tychy.

Tarcza Antykryzysowa w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tychach

28.04.20

Do Powiatowego Urzędu Pracy w Tychach do tej pory wpłynęło prawie 2000 wniosków o pożyczkę, 115 wniosków o dofinansowanie wynagrodzenia pracowników i 153 wnioski na pokrycie bieżącej działalności gospodarczej. 

Pomoc dla osób niesłyszących

27.04.20

Przedstawiamy informacje o możliwościach uzyskania pomocy przez osoby niesłyszące, niedosłyszące lub głuchoniewidome.

Zamknięte szkoły, żłobki, przedszkola - nowe terminy

24.04.20

Zawieszenie zajęć i opieki w szkołach, przedszkolach i żłobkach zostało przedłużone do 24 maja. Znamy już terminy egzaminów maturalnych i egzaminu ósmoklasisty.

Tymczasowy profil zaufany – już jest!

24.04.20

Chcesz załatwiać online sprawy urzędowe, ale nie masz konta w banku, który umożliwia założenie profilu zaufanego (PZ)? Załóż tymczasowy profil zaufany, a z urzędnikiem Ministerstwa Cyfryzacji spotkaj się online.

Tablety dla uczniów

23.04.20

180 uczniów tyskich szkół otrzymało już tablety zakupione w ramach grantu pozyskanego przez Miasto Tychy z Ministerstwa Cyfryzacji, a 54 uczniów otrzymało kartę sim z dostępem do nielimitowanego internetu LTE.

Wsparcie dla NGO

23.04.20

Przedstawiamy możliwości uzyskania wsparcia przez organizacje pozarządowe w związku z trwającą pandemią koronawirusa.

Uwaga na oszustów

21.04.20

Jak wynika z policyjnych statystyk, z roku na rok wzrasta liczba oszustw i wyłudzeń "na wnuczka" czy „na policjanta”. Ofiarami są najczęściej osoby starsze. Coraz powszechniejsza staje się także „kradzież tożsamości".

Komunikat RPWiK o stanie wody w Tychach

21.04.20

Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tychach S.A. informuje, że woda pitna dostarczana przez Przedsiębiorstwo, spełnia wszelkie wymagania stawiane wodzie pitnej przez przepisy zarówno polskie, jak i europejskie.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×