Miasto

Zamknięty tunel na ul. Browarowej - utrudnienia w ruchu

07.10.17

W związku z rozbiórką starego wiaduktu kolejowego, w dniach od 9 do 23 października zamknięty dla ruchu samochodowego będzie przejazd tunelem pod torami na ul. Browarowej. Ruch pieszy zostanie utrzymany.

Tyski samorząd kupił Szpital Wojewódzki

05.10.17

Do tej pory większościowym udziałowcem w szpitalu było Województwo Śląskie (50,46%), Miasto Tychy posiadało 46,73 % udziałów, a Powiat Bieruńsko-Lędziński 2,81 % udziałów.

Stypendia dla najzdolniejszych uczniów w ramach projektu "Śląskie. Inwestujemy w talenty"

05.10.17

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zaprasza uczniów klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w III edycji projektu stypendialnego pn. "Śląskie. Inwestujemy w talenty". Wnioski można składać do 27 października br.

Piłkarski mural na kultowym Osiedlu A w Tychach

05.10.17

Na ścianie bloku przy ul. Arkadowej 2 powstał mural w hołdzie dla Polonii Tychy - amatorskiego klubu, którego zawodnikami byli w większości mieszkańcy starych dzielnic miasta oraz właśnie Osiedla A. Autorem realizacji jest artysta Paweł Ryżko.

Uwaga - silny wiatr!

05.10.17

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w województwie śląskim, największe natężenie zjawiska prognozowane jest wieczorem i przed północą 5 października 2017 r.

Konsultacje dot. ulic: Sikorskiego, Armii Krajowej, Al. Piłsudskiego, Beskidzkiej oraz rzeki Gostyni

03.10.17

Informacja o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w rejonie ulic: Władysława Sikorskiego, Armii Krajowej, Alei Marszałka Piłsudskiego, Beskidzkiej oraz rzeki Gostyni w Tychach – etap I.

XIII Tyskie Dni Literatury

02.10.17

Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach zaprasza na XIII Tyskie Dni Literatury, które odbędą się od 2 do 7 października br. w Mediatece (al. Piłsudskiego 16).

Umowa na przebudowę DK44 w Tychach podpisana

02.10.17

Eurovia Polska S.A. przebuduje ponad 2,5-kilometrowy odcinek DK-44 w Tychach na fragmencie od węzła Wartogłowiec do ulicy Turyńskiej. Dziś (2.10.) w MZUiM w Tychach podpisano umowę z generalnym wykonawcą jednej z największych drogowych inwestycji w mieście w ciągu ostatnich lat.

8 800 godzin na Tyskim Rowerze Miejskim

02.10.17

Do 30 września br. mieszkańcy Tychów mogli korzystać z 42 rowerów Tyskiego Roweru Miejskiego. Zaplanowany na pięć miesięcy program pilotażowy dobiegł końca.

Rusza IV edycja Tyskiego Banku Kultury

02.10.17

Miejskie Centrum Kultury ogłasza nabór wniosków do kolejnej, już IV edycji Tyskiego Banku Kultury, tym samym zapraszając wszystkich twórców działających na terenie Miasta i Gminy Tychy do realizacji przedsięwzięć kulturalnych.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...