Miasto

Zalecenia dotyczące ptasiej grypy

21.02.17

Wojewoda śląski i przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo apelują o bezwzględne przestrzeganie zaleceń, które mają zminimalizować zagrożenie ptasią grypą.

Uwaga na fałszywe informacje o odbiorze przesyłki z urzędu!

20.02.17

W związku z pytaniami mieszkańców dotyczącymi przesyłek kurierskich z Urzędu Miasta informujemy, że urząd nie prowadzi akcji przekazywania czujników dymu mieszkańcom Tychów.

Chcesz zmienić swoje podwórko i sprawić, by miasto było bardziej zielone?

20.02.17

Złóż projekt w nowym programie „Zielone podwórka”, który rusza 1 marca br. w Tychach. Za milion złotych będzie można zmienić osiedlowe podwórka i skwery w atrakcyjne tereny zielone z obiektami małej architektury np. ławkami, stojakami na rowery itp.

Nowe światło w Tychach – tysiące lamp i słupów do wymiany

15.02.17

Tychy chcą zmodernizować system oświetlenia ulicznego w mieście. Miasto planuje niebawem ogłosić przetarg na wykonanie projektu modernizacji oświetlenia. Po zakończeniu inwestycji na niemal wszystkich ulicach, chodnikach czy parkach będzie nie tylko nowoczesne, ale też energooszczędne oświetlenie.

Alarm smogowy

15.02.17

W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców stanem powietrza w Tychach poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje nt. osób najbardziej narażonych na działanie pyłu zawieszonego oraz gdzie można sprawdzić aktualny poziom zanieczyszczenia powietrza i prognozę jakości powietrza na kolejną dobę.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

14.02.17

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" można przeczytać m.in. o modernizacji oświetlenia miejskiego i naborze wniosków do budżetu partycypacyjnego na 2018 r.

Konsultacje dot. ul. Serdecznej, Potoku Tyskiego, Potoku Nowotyskiego i linii kolejowej w Tychach

13.02.17

Informacja o wyłożeniu do publicznego wglądu i dyskusji publicznej nad projektem projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie: ul. Serdecznej, Potoku Tyskiego, Potoku Nowotyskiego i linii kolejowej w Tychach.

Zmiany organizacyjne w Bibliotece Głównej przy al. Piłsudskiego 16

13.02.17

W związku z reorganizacją Biblioteki Głównej w Mediatece od 13 lutego nastąpią zmiany organizacyjne w jej funkcjonowaniu.

Nowe połączenie drogowe w dzielnicy Mąkołowiec

10.02.17

W dzielnicy Mąkołowiec trwa budowa nowej drogi pomiędzy ulicami Kruczą i Przepiórek.

Zmiany w ofercie EKO bilet

09.02.17

We wspólnej ofercie Kolei Śląskich, KZK GOP i MZK Tychy nastąpiła istotna zmiana – dodano dwa bilety o krótszym czasie obowiązywania i niższej cenie: 12-godzinny za 24 złote i 6-godzinny za 16 złotych. Do oferty dołączył również dołączył MZKP Tarnowskie Góry.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...