Miasto

Przestrzeń dla partycypacji

05.03.20

Dziś (5.03.2020 r.) w Urzędzie Miasta Tychy odbyło się pierwsze, robocze spotkanie zespołu działającego w ramach projektu "Przestrzeń dla partycypacji".

Pomoc opiekunom osób starszych

05.03.20

Każdemu, kto opiekuje się osobami w wieku 60+ i potrzebuje czasu dla siebie w związku z pracą, nauką, leczeniem czy po prostu potrzebą odpoczynku, MOPS w Tychach oferuje całodobową usługę opieki na osobami 60+ w komfortowym mieszkaniach pobytu czasowego w Centrum Usług Społecznościowych w Tychach.

Nie będzie dotacji na kotły węglowe w Tychach

03.03.20

Zamiana dotyczy programu w ramach, którego mieszkańcy Tychów mogli otrzymać z budżetu gminy 5 tys. zł na wymianę nieekologicznych pieców/kotłów węglowych do 4 klasy...

Zmiany na stanowiskach naczelników Urzędu Miasta Tychy

03.03.20

W związku z przejściem na emeryturę naczelników Urzędu Miasta Tychy, od 1 marca nastąpiły zmiany na tych stanowiskach w kilku wydziałach urzędu.

Tychy będą premiowały zaszczepione dzieci

02.03.20

Dzieci, które przeszły obowiązkowe szczepienia będą miały pierwszeństwo podczas przyjęć do żłobków i klubów dziecięcych na terenie Tychów. Uchwałę w tej sprawie na wczorajszej sesji (27 lutego) przyjęła Rada Miasta Tychy.

Wsparcie dla uzdolnionych informatycznie tyskich uczniów

28.02.20

Dwie tyskie szkoły - nr 14 i nr 18, uczestniczą w projekcie unijnym "Centrum Mistrzostwa Informatycznego". Jednym z efektów projektu jest powstanie pierwszej w Tychach szkolnej aplikacji. W całym kraju w programie bierze udział 12 tys. uczniów i 1500 nauczycieli.

Ostrzeżenie meteorologiczne - intensywne opady śniegu

27.02.20

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW PIB Oddział w Krakowie ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu, zawiejami i zamieciami śnieżnymi, które mogą występować na terenie województwa śląskiego od 27 do 29 lutego br.

Nowe bilety już są. Od niedzieli inne ceny w komunikacji miejskiej

27.02.20

1 marca zacznie obowiązywać nowa Taryfa przewozu osób i bagażu w komunikacji zbiorowej Zarządu Transportu Metropolitalnego. Większość biletów będzie tańsza lub ich ceny się nie zmienią. Podrożeją jedynie jednorazowe bilety papierowe, które będą wyglądać zgoła inaczej niż obecnie.

Zielona ławeczka dla tyszan

24.02.20

Trwa ogólnopolski, prospołeczny projekt grantowy adresowany do mieszkańców otwartych osiedli (zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty) w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców. Projekt ma umożliwić przemianę zaniedbanych terenów na osiedlach w zielone zakątki, mini-ogrody z ławeczką.

Silesia Incognita 2020 – wojewódzki konkurs wiedzy o regionie

24.02.20

Muzeum Miejskie w Tychach wraz ze Szkołą Podstawową nr 37 z oddziałami dwujęzycznymi im. Kornela Makuszyńskiego w Tychach organizują czwartą edycję Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Silesia Incognita”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×