Miasto

„Tyskie Orły” na rok szkolny 2019/2020 wręczone

16.12.19

Maciej Gramatyka z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych wręczył w poniedziałek (16.12) stypendia za znaczące osiągnięcia sportowe uzyskane w roku szkolnym 2018/2019. W tym roku otrzymali je m.in. młodzi pływacy, lekkoatleci czy hokeiści.

Godziny pracy Urzędu Miasta Tychy w Święta i Nowy Rok

16.12.19

W Wigilię 24 grudnia 2019 r. Urząd Miasta w Tychach będzie czynny w godzinach od 7.30 do 13.30.

Nowy wjazd do centrum miasta gotowy

13.12.19

Nowy wjazd do centrum Tychów z DK44 został udostępniony kierowcom. Chodzi o zupełnie nowy odcinek drogi, łączący ulice Oświęcimską i Grota-Roweckiego. To kolejna bardzo dobra wiadomość dla kierowców wjeżdżających do Tychów od strony północnej.

Pracownie jak marzenie

13.12.19

W Zespole Szkół nr 7 w Tychach otwarto nowocześnie urządzone i wyposażone pracownie, w których młodzież będzie zdobywała umiejętności przydatne w pracy kucharza czy cukiernika. To obecnie najlepiej wyposażone szkolne pracownie w kraju.

Drony w Tychach

13.12.19

Dziś od samego rana Straż Miejska w Tychach kontroluje paleniska w zabudowie jednorodzinnej z wykorzystaniem dronów. Takie kontrole będą prowadzone przez kilka najbliższych dni w dzielnicach obrzeżnych miasta m.in. nad Czułowem, Mąkołowcem, Wilkowyjami czy Żwakowem.

Budżet miasta na 2020 roku przyjęty

12.12.19

Na dzisiejszej ( 12 grudnia) sesji Rady Miasta Tychy jednogłośnie została przyjęta uchwała budżetowa na 2020 rok. Konstrukcja budżetu oraz prognozy finansowej na najbliższe lata była jednak dużym wyzwaniem.

MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech

12.12.19

11 oczyszczaczy powietrza z otrzymały trzy tyskie przedszkola w ramach kampanii Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech” współfinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Seniorzy z pasją nagrodzeni

12.12.19

11 grudnia w Mediatece odbyła się gala konkursu ,,Senior z pasją". Celem trzeciej edycji imprezy było uhonorowanie aktywnych mieszkańców Tychów w wieku 60. i więcej lat, którzy są wolontariuszami, działają na rzecz innych, rozwijają swoje pasje oraz dzielą się nimi w swoich środowiskach lokalnych.

Wiadukt na DK-44 otwarty

11.12.19

Dobra wiadomość dla wszystkich kierowców poruszających się tyskim odcinkiem DK 44. Od dzisiaj można jechać nowym fragmentem trasy, który częściowo przebiega górą wybudowanego w ramach inwestycji wiaduktu. To duża zmiana, która oznacza koniec objazdów i zdecydowanie mniej utrudnień.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

10.12.19

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" można zobaczyć, jak prezentuje się świąteczne oświetlenie w naszym mieście.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×