Miasto

Tychy w Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej”

13.07.09

Tychy po raz kolejny znalazły się pośród najlepiej ocenianych samorządów. Ranking przeprowadził dziennik „Rzeczpospolita”.

Lampa górnicza wróciła na osiedle A

07.07.09

Lampa górnicza w skali 10:1 stanęła przy ul. Burschego. To kopia lampy, którą ustawiono w latach 60. ubiegłego wieku, dla podkreślenia funkcji osiedla A jako osiedla górniczego.

Remont Pałacu Ślubów

03.07.09

We wrześniu rozpocznie się remont Pałacu Ślubów tyskiego Urzędu Stanu Cywilnego. Prace, zgodnie z umową zawartą z wykonawcą, potrwają do połowy grudnia. Wszystkim parom, pragnącym zawrzeć związek małżeński, śluby będą udzielane w Sali Sesyjnej (nr 102 na pierwszym piętrze).

Stypendium dla studentów „Quid discis tibi discis”

29.06.09

Zdolni, zaangażowani w pracę na rzecz miasta studenci z Tychów do końca września mają czas, aby starać się o przyznanie stypendium „Quid discis tibi discis” (Czegokolwiek się uczysz, dla siebie się uczysz).

Oczyszczalnia ścieków w Tychach jedną z najnowocześniejszych w kraju

26.06.09

Kosztem blisko ośmiu milionów Euro zakończono pierwszy kontrakt budowlany realizowany w ramach projektu „Gospodarka ściekowa w Tychach” dotyczący modernizacji oczyszczalni ścieków w Tychach-Urbanowicach.

Pasaż kulturalny "Andromeda"

25.06.09

Galeria sztuki, mediateka, sala projekcyjna – to między innymi znajdzie się w Pasażu kulturalnym „Andromeda” przy placu Baczyńskiego w Tychach.

Wakacyjne warsztaty plastyczne i wokalne

25.06.09

Miejskie Centrum Kultury w Tychach przy ul. Bohaterów Warszawy 26 (tel. 0-32 327.02.90) w ramach akcji LATO W MIEŚCIE organizuje zajęcia warsztatowe dla dzieci i młodzieży

Tychy wysoko w rankingach

24.06.09

Tychy zdobyły czwarte miejsce w przeprowadzonym przez „Gazetę Prawną” rankingu „Europejska Gmina- Europejskie Miasto”, w którym oceniane są działania samorządów województwa śląskiego na rzecz pozyskiwania środków unijnych.

Sprawdź, czy Twoje picie jest bezpieczne

23.06.09

Nasze miasto, jako jedno z blisko 1400, przyłączyło się do ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno - edukacyjnej "Sprawdź, czy Twoje picie jest bezpieczne". Organizatorem kampanii jest Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

AKCJA OR WOPR

15.06.09

Bezpieczny wypoczynek nad wodą

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×