Miasto

Piknik Trzech Pokoleń

23.08.10

W niedzielę (29 VIII) Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy zaprasza na plac Pod Żyrafą, gdzie odbędzie się Piknik Trzech Pokoleń organizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Postaw na rodzinę!”.

Tyski MOPS integruje rodziny zastępcze i promuje zastępcze rodzicielstwo

20.08.10

Po raz drugi, od września br., tyski Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej będzie realizował program "FAMILIA", którego celem jest promocja rodzicielstwa zastępczego, budowanie więzi pomiędzy samymi rodzinami zastępczymi, a także rodzinami i pracownikami MOPS-u oraz pomoc rodzinom zastępczym w wypełnianiu ich obowiązków wobec podopiecznych.

W tyskich szkołach będą realizowane projekty, podnoszące kompetencje uczniów

20.08.10

Od nowego roku szkolnego, w Tychach, w szkołach podstawowych i gimnazjach będą realizowane dwa projekty adresowane do ponad 4000 uczniów tyskich szkół. Projekt pn. "Pierwsze koty za płoty na drodze do Europy. Rozwój kompetencji kluczowych uczniów tyskich szkół podstawowych", w którym bierze udział 19 szkół podstawowych oraz "Obrastam w piórka. Rozwój kompetencji kluczowych uczniów tyskich gimnazjalistów" obejmujący12 gimnazjów współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

91. rocznica wybuchu I Powstania Śląskiego

18.08.10

W dniu wczorajszym, w dziewięćdziesiątą pierwszą rocznicę wybuchu pierwszego Powstania Śląskiego, pod pomnikiem Powstańców Śląskich w Tychach Czułowie odbyły się uroczystości rocznicowe. Wzięli w nich udział przedstawiciele m.in. władz samorządowych Tychów, władz wojewódzkich, organizacji kombatanckich oraz rodzina powstańca śląskiego, twórcy i budowniczego pomnika, Józefa Dedy.

Akcja odkomarzania w Tychach

16.08.10

W Tychach, w dniach 17 i 18 sierpnia br. zostanie przeprowadzona akcja dezynsekcji przeciwko pladze komarów. Będzie przeprowadzona na terenach: parku Północnego, parku św. Franciszka, parku Suble I i II, parku Łabędziego oraz w rejonie jeziora Paprocany, w godzinach wieczornych - rozpoczęcie prac po godz. 19 - tej. Całkowita powierzchnia dezynsekcji wyniesie 54 ha.

"Podajmy sobie ręce" - autorski projekt MOPS w Tychach

16.08.10

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach, od września br., rozpoczyna realizację autorskiego projektu "Podajmy sobie ręce", adresowanego do rodzin pozostających od dłuższego czasu pod opieką MOPS. Do programu zostało zakwalifikowanych 10 rodzin z małoletnimi dziećmi, które znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej. Rodziny wyraziły chęć i zainteresowanie udziałem w programie.

Uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich

16.08.10

W najbliższy wtorek, 17 sierpnia, w dziewięćdziesiątą pierwszą rocznicę wybuchu pierwszego powstania śląskiego (17 sierpnia 1919r.), w miejscu śmierci Franciszka Mroza, pierwszego śląskiego powstańca, w Tychach-Czułowie odbędą się uroczystości upamiętniające to wydarzenie.

Powiatowy Urząd Pracy w Tychach tworzy Centrum Aktywizacji Zawodowej

16.08.10

Powiatowy Urząd Pracy w Tychach, ze środków Funduszu Pracy, w wysokości 199,6 tysięcy złotych, sfinansuje koszty utworzenia Centrum Aktywizacji Zawodowej (dalej: CAZ).

Remont ul. Lokalnej w Tychach

16.08.10

Miejski Zarząd Ulic i Mostów informuje, że od najbliższego poniedziałku, 16 sierpnia 2010r. rozpoczynają się prace związane z remontem mostu nad Potokiem Tyskim w ciągu ul. Lokalnej.

Obchody Święta Wojska Polskiego

13.08.10

Wczoraj, 12 sierpnia, w Tychach odbyły się uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego, w których wzięli udział m.in. przedstawiciele władz miasta.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×