Miasto

Dofinansowanie wyprawek szkolnych

02.09.10

Do 17 września przyjmowane są wnioski o dofinansowanie wyprawek szkolnych.

Oferta Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska- Śląskie

01.09.10

Wydział Spraw społecznych i Zdrowia informuje o ofercie złożonej przez organizację pozarządową w trybie „małych grantów”.

Witaj szkoło!

01.09.10

Dziś, 1 września, w tyskiej szkole podstawowej nr 22, odbyło się uroczyste otwarcie nowego roku szkolnego dla dzieci klas pierwszych, z udziałem prezydenta miasta, Andrzeja Dziuby, wiceprezydent ds społecznych, Darii Szczepańskiej oraz tyskich radnych i rodziców uczniów.

Zmiana w organizacji pracy MOPS w Tychach

01.09.10

Dział Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Tychach, w dniu 07 września br., będzie nieczynny. Wyjątkowo dział ten będzie pracował w dniu 08 września br. w godzinach od 7.30 do 15.30.

Jarmark Dożynkowy

01.09.10

W najbliższą niedzielę (5 IX) na placu Baczyńskiego odbędzie się Jarmark Dożynkowy. Zostaną zaprezentowane tegoroczne plony, będzie można kupić zdrową żywność i podziwiać „żywy ul”, który powstanie na jednym ze stoisk. Zostanie też wybrana najpiękniejsza korona dożynkowa.

Pomoc dla Bogatyni

30.08.10

Na ostatniej sesji Rady Miasta, tyscy radni jednogłośnie podjęli uchwałę o przekazaniu kwoty 30 tys złotych dla Bogatyni - miasta poszkodowanego w sierpniowej powodzi. Kwota w całości ma zostać przeznaczona na odbudowę zniszczonej infrastruktury.

Film TYCHY 2 DYCHY

27.08.10

Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta zaprezentowano film zrealizowany w ramach kampanii TYCHY 2 DYCHY. Zgromadzeni mieli okazję obejrzeć czterominutowy, dynamiczny wideoklip, w którym wystąpili zaangażowani w kampanię tyscy dwudziestolatkowie.

KASZTAN NA WAGĘ ZŁOTA

25.08.10

Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach zaprasza tyszan do udziału w III edycji zbiórki kasztanów i żołędzi.

Głosujemy na plac Baczyńskiego

24.08.10

Od 16 sierpnia internauci mogą głosować w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego. Wśród zgłoszonych realizacji znalazł się plac Baczyńskiego.

Na placu Baczyńskiego staną kostki poezji

23.08.10

Rozstrzygnięto przetarg na wykonanie pierwszych kostek poezji, które staną na tyskim Placu Baczyńskiego. Kostki poezji będą upamiętniać patrona Placu, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Na każdej z kostek będzie jeden z wierszy tragicznie zmarłego poety, napisany także alfabetem Braille`a. Na pierwszych trzech kostkach zawarte zostaną wiersze zatytułowane: Idylla kryształowa, Elegia o ... oraz Erotyk. Zaplanowana lokalizacja kostek to miejsce obecnego cokołu, który zostanie usunięty (dwie kostki), trzecia zostanie posadowiona obok cokołu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×