Miasto

"Święto Rolnika" na Tyskich Halach Targowych

04.09.20

W niedzielę, 6 września w Tychach odbędą się dożynki, ale Tyskie Hale Targowe przez cały wrzesień obchodzić będą "Święto Rolnika".

Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej – nowy system rekrutacji do Wojska Polskiego

02.09.20

Krótszy o 140 dni proces rekrutacji, możliwość aplikowania do Wojska Polskiego przez Internet, Wojskowe Centra Rekrutacji, w których kandydaci w ciągu jednego dnia zrealizują wszystkie niezbędne formalności. To tylko niektóre ze zmian w systemie rekrutacji do Wojska Polskiego.

Powszechny Spis Rolny odbędzie się w całej Polsce od 1 września do 30 listopada

01.09.20

Wyniki spisu rolnego pozwolą na wieloprzekrojowe scharakteryzowanie polskiego rolnictwa i ukazanie zmian, jakie w nim zaszły w ostatnim dziesięcioleciu. Pomogą władzom i przede wszystkim polskim rolnikom w podejmowaniu trafnych decyzji strategicznych.

Witaj szkoło! 1 września początkiem roku szkolnego 2020/2021

01.09.20

Ponad 13 900 tyskich uczniów rozpoczyna dziś nowy rok szkolny. Tyskie szkoły rozpoczynają funkcjonowanie w tradycyjnej, stacjonarnej formie zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

"Koduj z gigantami" w Tychach

28.08.20

We wrześniu w Tychach odbędą się warsztaty programowania dla uczniów szkół podstawowych. Zapisy na wydarzenie prowadzone będą 1 września.

Rajd Śląska

26.08.20

Miedźna, Jastrzębie Zdrój i Warszowice – w tych miejscowościach rajdowe załogi będą się ścigać podczas tegorocznego Rajdu Śląska – drugiej rundy mistrzostw Polski. Trasa tegorocznego rajdu w niewielkim stopniu prowadzi przez Tychy (meta odcinka specjalnego Wyry).

Koronawirus - przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny

25.08.20

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach ruszyła z akcją informacyjną o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i higieny w czasie trwającej pandemii koronawirusa.

Montaż zabytkowych krzyży w Tychach

24.08.20

W piątek, 21 sierpnia, odbył się montaż dwóch zabytkowych krzyży w Tychach - przy ul. Cielmickiej i przy ul. Oświęcimskiej. Ten drugi, pochodzący z 1876 roku, jest wpisany do rejestru zabytków województwa śląskiego.

Miganie ułatwia poznanie

24.08.20

Od września startuje projekt pn. „Miganie ułatwia poznanie”, który jest współfinansowany ze środków budżetu Miasta Tychy. Warsztaty edukacyjne i informacyjne z podstaw nauki języka migowego będą realizowane przez Fundację „Kopalnia Kreatywności”.

Mural Zofii Nałkowskiej powstanie w Tychach

21.08.20

Trwa rewitalizacja osiedla N-O. Jednym z realizowanych na tym osiedlu projektów będzie mural przestawiający pisarkę i działaczkę społeczną - Zofię Nałkowską, który powstanie na elewacji jednego z budynków na ulicy Nałkowskiej.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×