Miasto

Szefowie Misji Olimpijskiej w Tychach

10.11.08

Lodowisko już teraz prezentuje się imponująco a prace modernizacyjne zakończą się na czas - z takim przeświadczeniem wyjechali z Tychów przedstawiciele Misji Olimpijskiej.

Konsultacje społeczne-program dotyczący osób niepełnosprawnych

06.11.08

„Powiatowy Program działań na rzecz osób Niepełnosprawnych na lata 2009 – 2013” - prosimy o opinie.

Miasto konsultuje programy - prosimy o opinie

06.11.08

Do 24 listopada br. będą trwały konsultacje społeczne projektów przygotowanych przez Miasto: Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii, Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Miejskiego Programu Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.

Drewniany fragment wodociągu w Muzeum

06.11.08

Najstarszy tyski wodociąg jest już w naszym Muzeum. Fragmenty drewnianej rury wodociągowej, które wróciły po wykonaniu prac konserwatorskich oraz po ekspertyzie dendrologicznej, można oglądać na wystawie „Osiem wieków historii Tychów i dzielnic podmiejskich”.

Obchody Święta Niepodległości w Tychach

03.11.08

Już od czwartku w Tychach rozpoczynają się uroczystości poświęcone odzyskaniu niepodległości przez Polskę. 6 listopada o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy przygotowanej przez Miejskie Centrum Kultury oraz Muzeum Miejskie w Tychach.

II Tyskie Sympozjum Historyczne

03.11.08

Tychy w czasach wojen to temat Sympozjum Historycznego, które już jutro odbędzie się w Muzeum Miejskim w Tychach.

Kolejne etapy budowy kanalizacji

03.11.08

Już ponad 100 kilometrów mierzy nowa kanalizacja w Tychach, budowana ze środków europejskich. W najbliższych dniach, w związku z trwającymi pracami, na terenie miasta mogą wystąpić utrudnienia komunikacyjne.

Konkurs tłumaczy

03.11.08

Aż dwie tyskie szkoły średnie zakwalifikowały się do ogłoszonego przez Komisję Europejską konkursu dla młodych tłumaczy. Tegoroczne nominacje do europejskiego konkursu to także sukces województwa śląskiego – 18 spośród 54 szkół to placówki z naszego regionu.

Tegoroczne stypendia samorządowe przyznane

31.10.08

We wtorek, 28 października odbyło się posiedzenie Kapituły, która wyłoniła beneficjentów Stypendium Samorządu Miasta Tychy.

Wykorzystaj szansę – zdobądź nowe umiejętności

30.10.08

Tyszanie w wieku 15-25 lat mogą wziąć udział w programie pt.: „Wykorzystaj szansę – zdobądź nowe umiejętności”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...