piątek, 27 listopada 2020, 18:00-20:00

Jubileusz 100–lecia obchodzi w tym roku Czułowianka – klub poprzez swoją działalność bardzo związany z dzielnicą z północnej części Miasto Tychy . Najpopularniejszą sekcją klubu była piłka nożna, ale uprawiano w nim również m.in. siatkówkę, tenis stołowy, sporty motorowe i strzelectwo. Szczególne emocje, nie tylko wśród mieszkańców dzielnicy, budziły przed laty derbowe mecze piłkarskie Czułowianki z Polonia Tychy .

Podczas spotkania, dzięki pokazom archiwalnych fotografii oraz rozmowom z zaproszonymi gośćmi, spróbujemy odtworzyć klimat dawnego sportu w Czułowie.

Dodatkową atrakcją będzie pokaz filmu Wojciecha Wikarka „Hanys” o Zygmuncie Hanusiku – słynnym kolarzu, który swoją karierę sportową rozpoczynał od piłkarskich treningów w Czułowiance.

miejsce: Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. K. Palicy w Tychach, ul. Katowicka 102
prowadzi: Piotr Zawadzki
zapisy: Kamil Hajduk, tel. 515 717 430, e–mail: k.hajduk@tgs.tychy.pl
liczba uczestników ograniczona
wstęp wolny

więcej informacji: https://bit.ly/31ocvMk

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Katowicka 102
43-100 Tychy
754298357937230
Miejsce wydarzenia
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×