poniedziałek, 14 października 2019, 18:30-20:30

Tandemowe Trip Love ponownie zagości w Klubie Wilkowyje MCK z prelekcją o swoich podróżach!

ZIMĄ W GÓRY PÓŁNOCNEJ SZWECJI Z SANIAMI POLARNYMI

Historia o nieprawdopodobnej sile, odwadze i niezłomności. Wyprawa przez najbardziej niebezpieczne góry północnej Szwecji w Parku Narodowym Sarek, czyli najstarszego parku narodowego w Europie. Ostatni dziki i nieskalany obszar na naszym kontynencie, latem zaprasza jedynie bardzo doświadczonych traperów, zimą jest niemal nie do zdobycia. Dlatego został wybrany do polarnego szkolenia. Zima, narty biegowe i sanie transportowe o wadze 70 kilogramów, gdy waga właściciela ledwo sięga… 60 kg!
Dwa tygodnie zimowej wędrówki przez najtrudniejsze miejsca, zdradliwe góry i pułapki terenowe dzikiego obszaru szwedzkiej Laponii. Samotny człowiek w zamieciach śnieżnych, wietrze dochodzącym do 150 km/h oraz mrozie tak silnym, że trudno nawet pomyśleć o toalecie. Starcie z żywiołem, wobec którego człowiek jest bezradny. W zupełnej izolacji, bezkresie bieli, gdzie horyzont się zaciera i nie sposób wiedzieć, czy to wciąż ziemia, czy już niebo.
O czym człowiek myśli, słysząc pękający lód pod nartami przemierzając zamarzniętą rzekę? Jak samodzielnie rozłożyć namiot, którego wiatr bezlitośnie próbuje porwać w serce lodowej Laponii? Ja kzwyciężyć z przerażeniem tak pierwotnym i dogłębnym, że zmysły wytężają się do granic możliwości? Jak zmienia się umysł w białej gorączce?
Krzysztof Lewicki, ekstremalny podróżnik, tym razem ruszył w stylu polarnym z saniami i na nartach, by być gotowym do jeszcze trudniejszych kierunków. Wyprawa, która miała być szkoleniem, okazała się prawdziwą walką o przetrwanie. Kolejna mroźna opowieść o 200 kilometrowej przeprawie, która nie odbyła się na płaskowyżu w dogodnych warunkach, a w górach za kołem podbiegunowym. Po dwóch tygodniach zszedł z gór, by kontynuować zimową przygodę w znacznie dogodniejszych warunkach i z zaufanym zespołem - narzeczoną i psem. Tym razem fińska tajga, która tak diametralnie różniła się od wcześniejszych trudów.
Dużo wskazówek, przestróg, informacji technicznych i logistycznych!

Wstęp wolny!
Klub Wilkowyje MCK
ul. Szkolna 94
tel.: 32 227 26 22/691 770 344
klub@mck.tychy

Szkolna 94
43-100 Tychy
http://kultura.tychy.pl/
klub@mck.tychy.pl
tel.: +48322272622
Miejsce wydarzenia

Klub "Wilkowyje" MCK

Szkolna 94
43-100 Tychy

Klub Wilkowyje MCK jest filią Miejskiego Centrum Kultury w Tychach. Organizowane są w nim zajęcia stałe dla dzieci i młodzieży (kółko plastyczne, baletowe, teatralne, językowe i sportowe), a także dla młodzieży i dorosłych (klub rękodzieła artystycznego oraz klub szachowy). W...

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×