sobota, 26 października 2019, 17:00-20:00

26 października (sobota), godz. 17.00
Stary Magistrat, pl. Wolności 1


Wystawa opowiada o mieszkańcach, miejscach i wydarzeniach ważnych dla historii Czułowa – najbardziej na północ wysuniętej dzielnicy Tychów, założonej jako tyski przysiółek na początku XVIII wieku.
Wspomnienia czułowian, przechowywane przez nich pamiątki oraz eksponaty znajdujące się w zbiorach Muzeum Miejskiego w Tychach, pozwalają starszemu pokoleniu przypomnieć, a młodszemu przekazać historię dawnego przysiółka Tychów.
Na wystawie zaprezentowane są m.in.: chorągiew z Czułowa, przypominająca o udziale czułowian w trzech śląskich zrywach powstańczych, oraz replika biedki, dwukołowego środka przewozowego służącego do transportu broni, ufundowanej w 1938 roku dla wojska polskiego przez pracowników czułowskiej Fabryki Celulozy i Papieru.

 

Plac Wolności 1
43-100 Tychy
http://muzeum.tychy.pl
dyrekcja@muzeum.tychy.pl
tel.: +483271820-22
Miejsce wydarzenia

Muzeum Miejskie

Plac Wolności 1
43-100 Tychy

Miejsce, które łączy przeszłość z teraźniejszością. Tyskie muzeum przy zaangażowaniu mieszkańców gromadzi bezcenne świadectwa lat minionych i mijających. Firma jest uczestnikiem miejskiego programu " 3+ Liczna rodzina " oraz " Aktywni 60 plus ", w ramach których oferuje oprowadzanie po wystawie z...

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×