środa, 17 kwietnia 2019, 18:00-20:00

Ponad 13 000 godzin w ciągu 18 lat, czyli 1,5 roku młody człowiek spędza „TAM”.

Jak mówi Dawid, jeden z bohaterów spektaklu „Pomarańcza” Zespołu Teatralnego „Gęba” Miejskiego Centrum Kultury w Tychach - „Bez snu, bez rozmowy, bez wschodów i zachodów słońca” mijają kolejne dni widziane przez pryzmat e-technologii.

Pewne procesy, zwane potocznie postępem, są nieodwracalne i tak być musi - należy jednak uważać, by nie stworzyć cywilizacji pojedynczych bakterii, pozostawiających po sobie li tylko kolorowy ślad pikseli. Postęp należy wykorzystywać, a nie ulegać mu!

Młodzi aktorzy Zespołu Teatralnego „Gęba” Miejskiego Centrum Kultury w Tychach stawiają pytania i próbują znaleźć swoją drogę w dorosłość w zupełnie nowym przedstawieniu "Pomarańcza", które przedpremierowo zobaczymy 17 kwietnia o 18.00 w Klubie Wilkowyje MCK, a następnie 26 kwietnia podczas Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży w MDK nr 1.

Przedstawienie "Pomarańcza" skłania do poszukiwania odpowiedzi na pytania, czy staniemy się społeczeństwem, które wróci do języka obrazkowego, a jego członkowie przestaną ze sobą rozmawiać, a będą do siebie jedynie mailować? Jak nie przestać istnieć, zlewając się w nieczytelną magmę? Jak żyć w tak szybko zmieniającym się świecie? Jak dokonywać sensownych wyborów?

Kilkunastoletni aktorzy „Gęby” przez sztukę mierzą się z rzeczywistością w spektaklu na podstawie scenariusza i w reżyserii Piotra Adamczyka.

Występują: Małgorzata Duda, Gabriela Ozimek, Kinga Oleksiak, Julia Zawiślak i Dawid Marut.

Wstęp wolny

Bohaterów Warszawy 26
43-100 Tychy
http://www.kultura.tychy.pl
mck@kultura.tychy.pl
tel.: +48323270290
Miejsce wydarzenia

Miejskie Centrum Kultury

Bohaterów Warszawy 26
43-100 Tychy

Miejskie Centrum Kultury w Tychach powołane zostało do życia w 2000 roku jako jednostka budżetowa gminy. Od stycznia 2006 r. MCK jest samorządową instytucją kultury. Jego zadaniem jest zaspokajanie potrzeb mieszkańców miasta w dziedzinie dostępu do szeroko pojętej kultury. MCK jest...

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×