piątek, 17 maja 2019, 18:00 - sobota, 18 maja 2019, 20:00

Przed nami kolejny nietypowy konkurs recytatorski, bo zakończony widowiskiem scenicznym "Pejzaż bez Ciebie".

Miejskie Centrum Kultury w Tychach, organizator V LOGOS FEST – Tyskiego Festiwalu Słowa, zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, studentów i dorosłych do udziału w IV edycji Turnieju Recytatorskiego, który odbędzie się w dniach 17 i 18 maja w Tychach.

Zasady:
1. Uczestnicy przysyłają na adres organizatora dwa wybrane teksty literackie, które chcą zaprezentować. Pierwszy z nich autorstwa dowolnego twórcy z obszaru literatury polskiej lub światowej, drugi – patrona tegorocznej edycji LOGOS FEST, Jeremiego Przybory.

2. Na podstawie otrzymanych utworów stworzony zostanie scenariusz, nad którym uczestnicy będą pracować w trakcie dwudniowych warsztatów scenicznych.

3. Efektem pracy warsztatowej będzie spójne i pozbawione zapowiedzi poszczególnych tekstów widowisko sceniczne "Pejzaż bez Ciebie", które uczestnicy zaprezentują publiczności podczas części konkursowej.

Ogłoszenie werdyktu Jury oraz uroczyste wręczenie nagród laureatom nastąpi podczas Gali Finałowej LOGOS FEST 19 maja o godz. 18:30 w Teatrze Małym w Tychach na chwilę przed programem artystycznym.

Zaproponowany przebieg turnieju daje recytatorom szansę zdobycia nowych doświadczeń artystycznych oraz sceniczną interakcję z pozostałymi uczestnikami.

Łączna pula nagród finansowych w konkursie wynosi 4000 zł. Ponadto organizatorzy przewidzieli dla uczestników nagrody rzeczowe.

Dodatkowe informacje: Agata Nosal tel: 32 327 02 90 wew. 25, e-mail: agata.nosal@mck.tychy.pl

⚠ UWAGA ⚠
Termin przesyłania zgłoszeń mija 8 maja!

Bohaterów Warszawy 26
43-100 Tychy
http://www.kultura.tychy.pl
mck@kultura.tychy.pl
tel.: +48323270290
Miejsce wydarzenia

Miejskie Centrum Kultury

Bohaterów Warszawy 26
43-100 Tychy

Miejskie Centrum Kultury w Tychach powołane zostało do życia w 2000 roku jako jednostka budżetowa gminy. Od stycznia 2006 r. MCK jest samorządową instytucją kultury. Jego zadaniem jest zaspokajanie potrzeb mieszkańców miasta w dziedzinie dostępu do szeroko pojętej kultury. MCK jest...

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×