piątek, 6 lipca 2018, 18:00 - środa, 31 października 2018, 00:00

Lokal kategorii pierwszej. Tyskie restauracje i kawiarnie w latach 50., 60. i 70. XX wieku to tytuł wystawy, która 6 lipca otwarta zostanie w Muzeum Miejskim w Tychach.

Wernisaż odbędzie się o godz. 18.00 w Starym Magistracie przy pl. Wolności 1.

Wspólnie ze zwiedzającymi przeniesiemy się do czasów neonów, mebli Chierowskiego i big beatu, nabierzemy ochoty na warzonkę i wuzetkę z aromatyczną kawą!

Odwiedzimy między innymi „Ludową”, „Tyską” i „Słoneczną”. Nie zabraknie także restauracji
i kawiarni „Mimoza” oraz Herbaciarni „Gruzińskiej”.

Codziennie zmieniany restauracyjny jadłospis, „żywa” orkiestra grająca do tańca w weekendy, ale również w dni powszednie, wesela i zabawy sylwestrowe, a także tętniące tyskie życie towarzyskie, uprzejmy i życzliwy personel pracowników gastronomii, ciekawe aranżacje wnętrz - to wszystko tworzyło świat tyskich restauracji i kawiarń w latach 50., 60. i 70. XX wieku.

Na wystawie zobaczymy archiwalne zdjęcia, meble z tamtych lat, panującą wówczas modę, a także takie perełki jak filiżanka z „Mimozy”, mlecznik z „Tyskiej” czy fartuszek kelnerki z jednej z tyskich kawiarń.

Ekspozycja potrwa do 31 października 2018 roku.

Wstęp do Muzeum Miejskiego w Tychach jest wolny.

Plac Wolności 1
43-100 Tychy
http://muzeum.tychy.pl
dyrekcja@muzeum.tychy.pl
tel.: +483271820-22
Miejsce wydarzenia

Muzeum Miejskie

Plac Wolności 1
43-100 Tychy

Miejsce, które łączy przeszłość z teraźniejszością. Tyskie muzeum przy zaangażowaniu mieszkańców gromadzi bezcenne świadectwa lat minionych i mijających. Firma jest uczestnikiem miejskiego programu " 3+ Liczna rodzina " oraz " Aktywni 60 plus ", w ramach których oferuje oprowadzanie po wystawie z...

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×