piątek, 15 grudnia 2017, 19:00-21:00
15.12 | godz. 19:00
KONCERT FINAŁOWY MŁODEJ FILHARMONII AUKSO

Wykonawcy:
Jakub Jakowicz – skrzypce
Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO
Młoda Filharmonia AUKSO

Program:
Ignacy Jan Paderewski – Suita G-dur na orkiestrę smyczkową
Andrzej Panufnik – Koncert na skrzypce i orkiestrę smyczkową
Antonín Dvořák – Serenada E-dur op. 22 na orkiestrę smyczkową
Henryk Wieniawski – Legenda op. 17 opr. na skrzypce i orkiestrę smyczkową

Finałowym koncertem 15 grudnia 2017 r. w Mediatece w Tychach zakończy się 5. edycja projektu Młoda Filharmonia AUKSO. Projekt ten to jedyne w Polsce warsztaty orkiestrowe, w których młodzi muzycy różnych narodowości podnoszą swoje umiejętności wśród wybitnych zawodowych muzyków tworzących Orkiestrę Kameralną Miasta Tychy AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia. Warsztaty zakończone są koncertem z zaproszonym wybitnym solistą, którym w tym roku będzie skrzypek Jakub Jakowicz.

Jakub Jakowicz koncertuje od 11 roku życia. Grał ze wszystkimi czołowymi polskimi orkiestrami oraz wieloma znakomitymi zespołami z zagranicy, współpracując z wybitnymi dyrygentami. Jest nie tylko doskonałym solistą, ale również kameralistą, m.in. od lat tworzy duet skrzypcowy z ojcem, Krzysztofem.

W programie dominować będzie muzyka polska. Zabrzmią utwory Ignacego Jana Paderewskiego, Henryka Wieniawskiego i Andrzeja Panufnika. Całość dopełni Serenada E-dur Dvořáka, powstała w niespełna dwa tygodnie w maju 1875 roku i pozostająca do dziś jednym z najpopularniejszych dzieł orkiestrowych kompozytora.
Aleja Marszałka Piłsudskiego 16
Tychy
1540121822692402
Miejsce wydarzenia

Mediateka

Aleja Marszałka Piłsudskiego 16
43-100 Tychy

W obiekcie mieści się m. in.: ·         sala koncertowa, ·         Dział Metodyki Badań i Promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej, ·         Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej, ...

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...