piątek, 13 października 2017, 17:00 - sobota, 4 listopada 2017, 20:00
Sprzężenie zwrotne polega na otrzymywaniu przez układ informacji o własnym działaniu. Może być zagnieżdżone, wieloobwodowe, wzajemnie na siebie wpływające.Występuje w wielu obszarach: w cybernetyce, informatyce, akustyce, ale także w biologii, socjologii i psychofizjologii .

To nie Pracownie są w Akademii, ale Akademia jest, dzieje się, staje się w Pracowniach. Akademia to zespół małych społecznych organizmów. Im mniej są one scentralizowane, tym bardziej żywotne. Im bogatsze w swej bioróżnorodności, tym większy w nich wigor.

Pracownia mistrzowska to taka, w której mistrzem jest każdy - ważny i uważny na drugiego. Pracownia to odgłosy pędzli szurających w ciszy o chropawe płótna, ołówków - o papier. Gwar, który się lubi, mimo że nieraz irytuje. Szum miasta za oknem. Rozgrywka, w której jeszcze nikt nie przegrywa. Wiele nieważnych rozmów, które okażą się ważne - kiedyś tam. Zapach terpentyny, rozlanego wina i gnijących jabłek na stole z martwą. Podłoga przyklejająca się do butów. Wszystko lepkie. Ochra i cynober na płaszczu. Muzyka z niewielkiego głośniczka. Czyjś uśmiech. Ludzie, których się lubi i o których czasem się myśli więcej niż o sobie. Jakieś marzenia. Pracownia to wspólna przestrzeń, w której formują się obszary naszego prywatnego twórczego świata. Bez niej zatraciłby swoje granice i rozproszył się.
Każda twórczość jest formą komunikacji. Sygnałem wysyłanym w przestrzeń.

W Pracowni ćwiczymy na sobie reakcję, uczymy się porozumiewać. Tyle o sobie wiemy, ile takich sygnałów o naszym istnieniu powraca z otoczenia. Na tyle nasza twórczość jest wartościowa, na ile porusza drugiego. Sprzężenie zwrotne.
Plac Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 2
Tychy
342290086232834
Miejsce wydarzenia

Miejska Galeria Sztuki "OBOK"

Plac Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 2
43-100 Tychy

Galeria "OBOK" w Tychach znajduje się w Pasażu Kultury Andromeda. Nie posiada własnej stałej ekspozycji. Prezentuje indywidualne i zbiorowe czasowe wystawy malarstwa, rzeźby, grafiki, tkaniny i fotografii. Jest miejscem warsztatów artystycznych i spotkań literackich.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...