sobota, 17 czerwca 2017, 16:00 - środa, 30 sierpnia 2017, 00:00
W sobotę 17 czerwca o godz. 16.00 otwarta zostanie wystawa plenerowa Tyskiej Galerii Sportu „Polonia Tychy – pierwszy klub w nowym mieście”.

Wystawa przedstawia historię klubu Polonia Tychy na tle rozwijającego się od początków lat 50. miasta. Piłkarze Polonii grali mecze na stadionie na Osiedlu A. Występowali wprawdzie tylko w A-klasie, ale zyskali uznanie kibiców talentem i ambicją.

Do czasu powstania w 1971 r. wielosekcyjnego, opartego na pobliskich kopalniach, GKS-u Tychy, to właśnie poloniści (oprócz piłkarzy również siatkarze, kolarze czy lekkoatleci) stanowili sportowy symbol młodego miasta.

Na wystawie będzie można zobaczyć wiele unikatowych fotografii z czasów Polonii i budowy Osiedla A.

Honorowy patronat nad wystawą objął Prezydent Miasta Tychy Andrzej Dziuba.

Imprezą towarzyszącą wystawie będzie piłkarski turniej dzieci Mini Euro, który odbędzie się tego samego dnia w godz. od 10.00 do 12.00 na stadionie przy ul. Andersa 22 na Osiedlu A.

Wystawę można będzie oglądać do 30 sierpnia 2017 roku.
Edukacji 7
Tychy
Miejsce wydarzenia

Tyska Galeria Sportu

Edukacji 7
43-100 Tychy

TGS działa od 2015 roku. Jej zadaniem jest popularyzacja, w atrakcyjnej formie, tyskiego sportu i jego najwybitniejszych przedstawicieli. Wśród licznych propozycji Tyskiej Galerii Sportu znajdują się m.in.: - stała ekspozycja poświęcona głównie piłce nożnej,hokejowi, historii sportu w mieście...

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...